Nowicjusze często mają problemy z treningiem na siłowni. Trudno im wiedzieć, jakie ćwiczenia pomogą im osiągnąć cele fitness i jak się do tego zabrać. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest oczekiwanie, że szybko uzyskają wyniki i często narażają swoją formę treningową, wykonując zbyt wiele powtórzeń, zbyt szybko zwiększając intensywność i nie dając organizmowi wystarczająco dużo czasu na regenerację między seriami. Sprawność fizyczna jest ważną częścią ludzkiego ciała. Codzienne czynności, takie jak spacery, bieganie i podnoszenie ciężarów, mogą pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia. Te zajęcia mogą pomóc ludziom, którzy chcą pozostać aktywni i zdrowi.

Jakie są błędne przekonania dotyczące treningu siłowego, których powinieneś unikać?

Ćwiczenia takie jak przysiady i martwy ciąg mogą przyczynić się do zwiększenia masy mięśniowej. Ale nie wszystkie rodzaje podnoszenia ciężarów są dobre dla zwiększenia masy mięśniowej. Jeśli nie masz czasu lub miejsca na używanie wolnych ciężarów, spróbuj zamiast tego użyć taśm oporowych.

Jest kilka rzeczy, które początkujący sportowcy muszą wiedzieć na początku treningu. Tym błędom można zapobiec, jeśli zaczniesz powoli i wiesz, czego nie robić. Niektóre z błędów popełnianych przez osoby rozpoczynające trening to nieodpowiednia rozgrzewka, nieprzestrzeganie planu treningowego i zbyt długie czekanie na zakończenie treningu. Niektóre z korzyści płynących z bycia sprawnym fizycznie to lepszy sen, mniejsze ryzyko chorób serca i mniej stanów zapalnych. Jednym z błędnych poglądów jest to, że podnoszenie ciężarów powoduje utratę mięśni – jest to nieprawda, ponieważ masa mięśniowa nie zmniejsza się z czasem, jeśli jest odpowiednio zbilansowana.

Powinieneś zacząć od wykonania planu treningowego, który obejmuje rozgrzewkę, trening rdzeniowy, trening nóg i trening cardio. Po wykonaniu tych kroków możesz rozpocząć pracę nad budowaniem masy mięśniowej. Najlepiej skonsultować się z profesjonalnym trenerem fitness lub internetowym kursem wideo na temat budowania masy mięśniowej.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi na początku treningu jest niekorzystanie z porad i wskazówek od trenera lub trenera. Może to spowodować, że dana osoba podda się szybciej niż powinna, ponieważ nie w pełni zanurzyła się w tym procesie.

Przygotowanie do treningu

Rozgrzewka to najlepszy sposób na przygotowanie się do każdego treningu. To idealny czas, aby się rozluźnić, zacząć dobrze oddychać i zadbać o formę, zanim zaczniesz intensywnie pracować. Pomoże Ci to trenować bez uczucia bólu i napięcia w późniejszych godzinach, kiedy możesz wykonywać inne czynności. Ważne jest, aby przygotować się do każdego rodzaju treningu. Istnieją pewne ćwiczenia, które mogą pomóc w rozgrzaniu ciała do pracy. Ćwiczenia te pomogą Ci również skierować umysł we właściwe miejsce. Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o zdrowie ważne jest, abyśmy byli przygotowani do ćwiczeń.

- Upewnij się, że masz przy sobie potrzebne rzeczy przed pójściem na siłownię, takie jak legginsy, koszulka, bielizna termoaktywna, woda niegazowana

- Porozmawiaj z trenerem, aby dowiedzieć się, jakie ćwiczenia polecają do ćwiczeń

- Zaplanuj swój trening w czasie

- Rozgrzej się lekkim cardio

- Nie zapomnij o rozciąganiu i regeneracji po cardio

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy rozgrzewka przed treningiem jest rzeczywiście ważna. Niektórzy uważają, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, ponieważ może męczyć mięśnie i zmniejszać wydajność. Są jednak tacy, którzy uważają, że pomaga zapobiegać bólom i kontuzjom mięśni. Przed rozpoczęciem treningu sportowcy często rozgrzewają mięśnie poprzez rozciąganie i wykonywanie lekkich ćwiczeń.

Niektórzy uważają, że rozgrzewka nie jest ważna i możesz to zrobić, kiedy tylko chcesz. Jednak rozgrzewka przed ćwiczeniami zmniejszy ryzyko kontuzji i zwiększy Twoją wydajność. Ćwiczenia rozgrzewające do treningu siłowego można wykonywać z niewielką wagą lub w ogóle bez obciążenia. Zawsze zaleca się, aby zacząć lekko i stawać się silniejszym w miarę postępu ćwiczeń. Rozgrzewki są ważne dla sportowców. To ostatnia rzecz, którą chcesz zrobić przed intensywnym treningiem, a także sposób na rozgrzanie mięśni przed rozpoczęciem.

Jak dobrze przygotować się i spędzić czas na siłowni?

Powinieneś upewnić się, że maksymalnie wykorzystujesz swój czas. Poświęcenie czasu na dobre przygotowanie i spędzenie czasu na siłowni może pomóc Ci osiągnąć swoje cele i prowadzić zdrowy tryb życia. Nie powinieneś myśleć o tych wskazówkach jako o krótkoterminowej naprawie, ale raczej jako o czymś, z czym musisz nadążyć przez całe życie. Kształtowanie ciała nie zawsze jest łatwe. Jednak dzięki pewnym badaniom możesz dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać czas na siłowni.

Wniosek: Jeśli starasz się uzyskać formę, ważne jest, abyś poświęcił czas dla siebie. Niektórzy ludzie mogą spędzać godziny na siłowni każdego dnia, podczas gdy inni mogą chodzić tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Ważne jest, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie i trzymać się tego, dopóki nie zaczniesz widzieć wyników.