Najlepsze porady dotyczące fitnessu, abyś mógł zacząćPraca na zewnątrz i utrzymanie kondycji może wydawać się trudnym zadaniem. Jest tak wiele informacji, że może być trudno wiedzieć, gdzie zacząć. Pierwszym krokiem do pozostania w dobrej formie jest znalezienie odpowiednich wskazówek fitness dla Ciebie. Każdy jest nieskoordynowany i niezręczny, gdy zaczynają nową rutynę treningu, ale z odpowiednim przewodnikiem można stać się ekspertem w krótkim czasie. Z tych prostych wskazówek, jak zacząć, będzie dobrze na swojej drodze do coraz bardziej fit i czuć się świetnie o to też!

Spraw, aby ćwiczenie było priorytetem

Ćwiczenie jest równie ważne jak dobre odżywianie, jeśli chcesz być sprawny i zdrowy. Dla wielu ludzi, dobre odżywianie staje się priorytetem - nie tak bardzo z ćwiczeniami. Jeśli chcesz prowadzić zdrowy styl życia, regularne ćwiczenia powinny być Twoim priorytetem.

Nie ma magicznej formuły na to, ile ćwiczeń powinieneś wykonywać. Wszystko zależy od Twoich celów fitness i tego, ile masz czasu na ćwiczenia. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, możesz chcieć skupić się na treningach HIIT. Jeśli masz więcej czasu, możesz wybrać się na dłuższy trening z większą ilością ćwiczeń siłowych.

Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest to coś, co będzie Ci się podobać, abyś mógł utrzymać to na dłuższą metę.

Zbadaj najlepsze ćwiczenia dla swojego typu ciała

Ciało każdego człowieka jest inne. Jeśli chodzi o fitness, ważne jest, aby znaleźć odpowiednie ćwiczenia dla swojego typu ciała. To pomoże Ci uzyskać jak najwięcej z treningu i uniknąć kontuzji.

Wybierając najlepsze ćwiczenia dla swojego typu ciała, będziesz chciał mieć na uwadze kilka rzeczy:

  • Unikaj ćwiczeń na rdzeń, które zbytnio obciążają plecy.
  • Unikaj ćwiczeń, które są zbyt powtarzalne. Może to spowodować kontuzje.
  • Wybierz wiele różnych ćwiczeń, aby pracować wszystkie części ciała.

Możesz użyć aplikacji fitness, takiej jak Fitocracy, aby znaleźć najlepsze ćwiczenia dla swojego typu ciała. Używa ona systemu punktów, aby pomóc Ci wybrać najlepsze ćwiczenia w oparciu o Twoje cele.

HIIT nie jest tylko dla miłośników cardio

Trening interwałowy o wysokiej intensywności to świetny sposób na spalenie tłuszczu, zbudowanie mięśni i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Ale ludzie często myślą, że jest to tylko dla cardio junkies, którzy chcą spalić jak najwięcej kalorii. Treningi HIIT trwają zazwyczaj 20-30 minut, przy czym nie więcej niż 10-15 minut ćwiczeń o niskiej intensywności, po których następują interwały o wysokiej intensywności.

Jeśli lubisz podnosić ciężary, podnoszenie ciężarów jest świetne do budowania mięśni i spalania tłuszczu też. Wiele osób, które podnoszą ciężary są zaskoczeni, aby dowiedzieć się, że ich procent tłuszczu ciała idzie w dół, nawet jeśli nie robią cardio.

Jeśli chcesz zrobić cardio, istnieje wiele sposobów, aby zrobić treningi HIIT. Popularne opcje cardio to pływanie, jazda na rowerze, wiosłowanie, a nawet bieganie. Pływanie i wiosłowanie są świetne dla Twoich stawów i pleców i są świetnymi alternatywami, jeśli bieganie jest zbyt trudne dla Twojego ciała.

Rozciągaj ciało i oddychaj

Zbyt często ludzie zapominają o znaczeniu rozciągania, aby uniknąć kontuzji. Niektórzy ludzie rozciągają się przed rozpoczęciem treningu. Inni rozciągają się pod koniec treningu. A jeszcze inni rozciągają się w obu tych momentach. Rozciąganie przed treningiem pomoże Ci przygotować się na nadchodzący dzień, ale rozciąganie po zakończeniu treningu pomoże w regeneracji.

Rozciąganie to także świetny sposób na uspokojenie nerwów. Jeśli czujesz się zdenerwowany lub zestresowany przed treningiem, spróbuj poświęcić kilka minut na rozciąganie.

Jeśli czujesz, że jesteś napięty i potrzebujesz bardziej konkretnej rutyny rozciągania, możesz skorzystać z aplikacji takiej jak Daily Yoga, aby znaleźć najlepsze odcinki dla swojego ciała.

Spróbuj treningu siłowego

Podczas gdy cardio jest ważne, tak samo jak trening siłowy. Wykonywanie treningu siłowego pomoże Ci uniknąć urazów i zbudować mięśnie. Trening siłowy może również pomóc Ci schudnąć i zyskać więcej energii, ponieważ pobudza Twój metabolizm. Kluczem do uzyskania jak największych korzyści z treningu siłowego jest podnoszenie dużych ciężarów i skupienie się na technice.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, skorzystaj z aplikacji takiej jak Daily Sweat, aby znaleźć najlepsze ćwiczenia siłowe dla Twojego typu ciała. Pomoże Ci ona wybrać najlepsze ćwiczenia w oparciu o Twoje cele.

Daily Sweat pozwala również wybrać ilość czasu, jaką masz na trening. Jeśli masz tylko 10 minut na trening, istnieje mnóstwo ćwiczeń siłowych, które możesz wykonać w ciągu zaledwie 10 minut.

Nie zapominaj o diecie i odżywianiu

Jest to ogromna część pozostawania w zdrowiu. Możesz ćwiczyć przez wiele godzin dziennie i zaniedbać swoją dietę, ale nie zobaczysz wyników, które chcesz. Ważne jest, aby jeść zdrowo i dostać wystarczająco dużo snu, aby naprawdę pozostać zdrowym.

Jedzenie zdrowe nie musi oznaczać jedzenia sałatki przez cały dzień. Istnieje wiele sposobów, aby jeść zdrowo bez poświęcania jedzenia, które kochasz. Oto kilka wskazówek żywieniowych, które pozwolą Ci zacząć:

  • Bądź nawodniony.
  • Jedz różnorodne pokarmy.
  • Unikaj przetworzonej żywności w jak największym stopniu.
  • Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o diecie i odżywianiu, możesz użyć aplikacji takiej jak Fitocracy, aby znaleźć najlepsze przepisy dla swoich celów. Ma również informacje na temat różnych ćwiczeń, które możesz wykonać, aby uzyskać jak najwięcej ze swojej diety.

Trening jest niezbędny, jeśli chcesz być zdrowy. Nie musisz robić godzin cardio lub spędzać godzin na siłowni każdego tygodnia. Nawet spędzenie 30 minut dziennie 3 razy w tygodniu może zrobić ogromną różnicę w twoim zdrowiu.

Kluczem do pozostania zdrowym jest znalezienie odpowiednich wskazówek fitness dla Ciebie. Wszystkie te rzeczy są ważne, aby pozostać zdrowym, ale będziesz chciał skupić się na kilku rzeczach w szczególności. Zacznij od uczynienia ćwiczeń priorytetem, znalezienia najlepszych ćwiczeń dla twojego typu ciała, po prostu oddychając i rozciągając się, a także próbując treningu siłowego zbyt. Będziesz zaskoczony, jak wiele kilka prostych zmian może zrobić dla swojego zdrowia.