Zdrowie

Jak dbać o skórę trądzikową

Ładna, nieskazitelna cera jest marzeniem każdego, zwłaszcza w okresie młodzieńczym. Niestety to zazwyczaj właśnie wtedy, kiedy wchodzimy w tzw. wiek nastoletni, zaczynają pojawiać się na naszej skórze nieprzyjemne zmiany. Trzeba jednak pamiętać, że trądzik zaczyna nam się pojawiać rzeczywiście w tym okresie, ale co najgorsze problemy z nim mogą nam towarzyszyć wiele lat. Ponadto, coraz częściej trądzik dokucza także osobom dorosłym, które w nastoletnim okresie nie miały z nim problemu.
Objawami trądziku są nieestetyczne krosty, zaskórniki, które tworzą nierówności na powierzchni skóry. Osoby dotknięte tymi zmianami, często nie potrafią sobie z nimi poradzić. Trądzik nie jest tylko defektem estetycznym, jest przede wszystkim chorobą skórną.Jak dbać o skórę trądzikową w takim razie? Na początek oczywiście najważniejsza jest prewencja. Wiadomo, że na skórze każdego człowieka czasem coś niemiłego się pojawia. Jednakże, odpowiednia dbałość, pozwoli, choć po części uniknąć tych nieprzyjemnych wyprysków, które mogą zepsuć nam cały dzień.
Cera trądzikowa występuje zazwyczaj o osób, których skóra produkuje nadmierne ilości sebum. W związku z czym, musimy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu skóry. Zawsze wykonujemy demakijaż, gdyż dodatkowe obciążenie skóry podkładem może wywołać nasilenie trądziku. Kiedy makijaż zostanie usunięty, warto sięgnąć po żel do mycia twarzy. Zwracamy szczególną uwagę, by wszystkie kosmetyki były dedykowane dla cery trądzikowej. Myjące i czyszczące działanie żelu można wspomóc użyciem specjalnej szczoteczki do twarzy, która pomoże usunąć wszystkie pozostałości makijażu, kurzu itp. Po dokładnym umyciu twarzy, trzeba przywrócić naturalne ph skóry, poprzez użycie toniku. Tonik nie powinien zawierać alkoholu, gdyż dodatkowo podrażnia on zmiany skórne.
1-2 razy w tygodniu wykonujemy peeling, który dodatkowo oczyści skórę. Warto sięgać po kremy, których konsystencja jest lekka, nie zawiera sztucznych substancji, które mogłyby zapychać pory skóry.
W walce ze skórą trądzikową ważną rolę odgrywa również dieta, która powinna zawierać dużo warzyw i jak najmniej przetworzonych, tłustych produktów.

Related posts

Leave a Comment